KVKK Bilgilendirmesi

Asal Motorlu Araçlar olarak, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile başta özel hayatın gizliliği olmak üzere, kişilerin temel hak ve özgürlükleri ile kişisel verilerinin korunması amaçlanmaktadır.

Web sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz başvurularınızda ve tarafımıza gönderdiğiniz mesajlarınızda ilettiğiniz kişisel verilerinizi Asal Motorlu Araçlar olarak, sunduğumuz hizmetlerimize yönelik yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve hizmetlerimize yönelik tanıtım ve bilgilendirmelerimizi yapabilmek amacıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında “Veri İşleme” olarak kabul edilen kaydetme, saklama, güncelleme, sınıflandırma ve mevzuatın izin verdiği üçüncü kişilerle paylaşma veya onlara devretme şeklinde işleyebilmekteyiz

Yukarıda verilen 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki bilgilendirmeye istinaden, kişisel verilerinizi ve özel nitelikli kişisel verilerinizi işlememize onay vermeniz halinde;

tarafımızdan ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek ve yükümlülüklerimizi yerine getirmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı kuruluşlardan ve diğer üçüncü kişilerden, kayıtlarımızda yer alan ya da ileride tarafımıza bildireceğiniz iletişim adreslerinize, Asal Motorlu Araçlar ve hizmetleri ile ilgili bilgilendirme, tanıtım, kampanya ve pazarlama faaliyetleriyle ilgili SMS, telefon veya e-posta yoluyla tanıtımlar, bilgilendirmeler ve bunlara ilişkin ticari elektronik iletiler almayı kabul etmiş ve kişisel verileriniz ile özel nitelikli kişisel verilerinizin tarafımızca ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek ve yükümlülüklerimizi yerine getirmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı kuruluşlar ve diğer üçüncü kişilerce, “Veri İşleme” kapsamında işlenmesini onaylamış olursunuz.

Dilediğiniz zaman Asal Motorlu Araçlar’a başvurarak bilgilerinizin eksik ya da hatalı işlendiğini düşünüyorsanız düzeltilmesini isteyebilir, kişisel verilerinizin işlenmesi ve ticari iletilerin gönderimiyle ilgili tercihinizi değiştirebilir, kanunun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde bilgilerinizin silinmesini ya da yok edilmesini talep edebilirsiniz. Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı tarafımıza yazılı olarak iletebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Müşteri memnuniyetine ve gizliliğine verdiğimiz önem kapsamında, web sitemiz üzerinden tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgilerinizin işlenmesinde aşağıdaki temel kuralları benimsiyoruz.