Piaggio MP3 Sport LT ABS E4

Üç tekerlekli Scooter

Piaggio 2006 yılında yeni bir taşıt türü icat ederek Mp3 adını verdiği üç tekerlekli scooter ile şehir içi ulaşımı yeniden tasarladı. Dünyadaki ilk üç tekerlekli scooter olan Piaggio Mp3 kolay kullanım, şehiriçinde veya şehre yakın noktalara ulaşıma mükemmel bir çözüm olarak kısa sürede kabul gördü ve sadık bir hayran kitlesi kazandı. İki ön tekerlek ve bunları birleştiren özel patentli süspansiyon sistemine sahip Mp3, bir scooterin sadeliği ve pratikliğini bir otomobilin güvenliğini aynı potada eriten benzersiz bir yapı sunuyor.

Piaggio Mp3’ün tüm estetik ve teknik özelliklerini bünyesinde barındıran 300 versiyonu kullanım kolaylığı ve yakıt ekonomisiyle dikkat çekiyor. 4 zamanlı 4 sübaplı sıvı soğutmalı, elektronik enjeksiyonlu 300 cc’lik motor 7250 devir/dk’da 23,1 HP (17 kW) güç ve 6250 devir/dk’da 24,3 Nm tork üretiyor. Söz konusu değerler şehir içi trafiğinde kıvrak ve atak bir sürüş sunarken diğer yandan ise otoyol sürüşlerinde gerekli olan performansı da sunuyor. Tüm teknik alt yapısını Mp3 500’den alan Piaggio Mp3 300 geliştirilirken mükemmel denge, kullanım kolaylığı ve geniş kapsamlı kullanım gibi kriterler göz önüne alınarak yeniden tasarlandı. Yeni mimarisiyle Mp3 300; sürüş dinamiği, sürüş güvenliği ve konfor olmak üzere önemli kriterleri en iyi şekilde karşılıyor. Bu kadarla da kalmayan Piaggio tasarımcıları pratikliği desteklemek üzere kullanım alanlarını boyutları büyütmeden arttırmayı başarmış. Bunun yanı sıra oturma alanı iki kişinin oturabileceği kadar düz ve konforlu hale getirilmiş. Yeni gidon-sele-ayaklık düzeni daha büyük yapısıyla sürüşü kolaylaştırarak araç kontrolünü arttırıyor. Otomobile alternatif olarak düşünülen yeni nesil Piaggio Mp3 daha fazla yer, daha rahat oturma pozisyonu ve de kızaklı ayaklık avantajıyla yolcu konforu sağlıyor. 12 volt’luk priz, iç lamba ve döşemesiyle oturma yerinin altındaki daha geniş bölme daha kullanışlı olacak şekilde yeniden tasarlandı. Girinti-çıktısı olmayan iç yüzey iki tam boy kask alacak kadar geniş bir genişlik sunarken, bu alana dizüstü bilgisayar için ayrıca bir tutucu da yerleştirilmiş durumda.

Motosiklet pazarının ilk 3 tekerlekli scooter modeli olan Piaggio Mp3 ABS fren sistemi ve entegre ASR (Anti patinaj sistemi) ile donatılan ilk üç tekerlekli scooter olmasıyla öne çıkıyor. Piaggio’nun dünyadaki diğer tüm üreticilerden önce tasarlayıp geliştirdiği dört çubuk bağlantılı süspansiyona sahip ikili bağımsız eğilir ön tekerlek teknolojisi sayesinde optimum sürüş keyfi ve maksimum sürüş güvenliği sunuyor. 3 tekerlekli İtalyan scooter’ını diğerlerinden ayıran özelliklerden biri olan süspansiyon kilitleme mekanizması Piaggio Mp3’ün dengesini dinamikten statiğe dönüştürüyor. Böylece Piaggio Mp3 sehpaya gerek duymadan üç tekerlek üzerinde dengede kalabiliyor. Bu ise sürücüye asla ayağını yere koymadan kullanma ve manevra yapma imkanı sunuyor. Tamamen yeni bir stile kavuşan Piaggio Mp3 motosikleti andıran detaylarıyla, otomobil tarzında kaplaması ve kaliteli görünümüyle artık daha modern ve şık bir görünüm sunuyor. Önceki modelden ilham alınan ön siperlik tamamen yeni bir formla yeniden yorumlandı. Yeni duman grisi ön cam daha fazla koruma sağlarken üç farklı yükseklik ayarıyla kullanım kolaylığı sunuyor. Farlar ve göstergeler otomotiv sektöründen adapte edilen 7 LED’li yüksek verimliliğe sahip gündüz lambalarıyla yenilenirken scooter’ın ön kısmına modern bir hava kattı.

Gidonla birlikte ki geleneksel yuvarlak gösterge ve yakıt tüketimi, ortalama ve maksimum hız, yakıt göstergesi, seyahat süresi, ortam sıcaklığı ve buzlanma uyarısı gibi verileri gösteren dijital gösterge de tamamen yenilendi. Tünel ve karşı siperliğin orta kısmı da sürücünün dizlerinin önünde seleyle aynı renk iki darbe önleyici destekle yenilendi. Bunun yanı sıra göstergelerin üstündeki bölümde akıllı telefon ve diğer cihazları şarj etmek üzere bir göz ve USB bağlantısı bulunuyor. Tasarlanırken yeni nesil Piaggio GT maxi-scooter’lardan ilham alınan arka kısmı da tamamen yenilenen Piaggio Mp3 böylece zarif ve dinamik bir görünüm ortaya koyuyor. Arka aydınlatma elemanlarında modern çağın gereğine uygun olarak LED teknolojisi kullanılırken, alüminyum yük tutma yeri ile yolcu tutma yeri sele çizgisini tamamlayacak şekilde tasarlandı.

Grubun diğer markaları gibi Piaggio da Multimedya Platformu sunuyor. Böylece sürücü akıllı telefonu ile Mp3’ün motor işletim sistemine bağlanabiliyor. Sürücü PMP üzerinden; hız, devir, motor gücü, tork, hızlanma, virajlardaki eğim, ortalama ve güncel yakıt tüketimi, ortalama hız, akü voltajı ve daha birçok veriyi akıllı telefonundan takip edebiliyor.

Fiyat teklif talebinizi bize online olarak iletebilirsiniz.